Výlet do Ostravy

Radnice

Na začátku října jsme uspořádali další skvělý výlet. Tentokrát do severomoravské metropole Ostrava.

V pátek ráno nás 30 výletníků nastoupilo do rychlíku Jihlava – Brno, odkud jsme, s malou objížďkou autobusem kvůli výluce do Hulína, pokračovali až do Ostravy.

V samotné Ostravě jsme měli zarezervovaný pěkný Hotel Max. Ihned po ubytování jsme vyrazili na průzkum města. V tomto městě, ač by se to některým nezdálo, je spoustu krásných památek a staveb, které stojí za to vidět. Samozřejmě, že jsme si nenechali ujít i vyhlášenou ulici Stodolní.

Druhý den už jsme měli naplánované dvě návštěvy. První z nich byli Vítkovické vysoké pece. Zde jsme se rozdělili do dvou skupin a na 3,5 hodinové prohlídce jsem se dozvěděli nespočet informací z technologie, historie i o současném dění a také o akcích plánovaných do budoucnosti. Nicméně z Vítkovic jsme pokračovali do Landek Parku. Toto místo bylo plné zajímavostí a tajemných okamžiků ze světa podzemí.

Vitkovicke-peceStola-frantisek

V neděli, po předání klíčů od pokojů na recepci jsme měli ještě pár hodin čas. Tyto jsme využili k návštěvě nedalekého Hasičského muzea, což byl další velký zážitek. Všechny historické exponáty i moderní techniku jsme si mohli omakat a vyzkoušet za dozoru našeho průvodce, který byl profesionálním hasičem a který nám vše ochotně ukázal a vysvětlil.

Hasicske-muzeum-1Hasickse-muzeum-2

A nakonec nastal okamžik, na který se mnozí z nás určitě těšili. Čekala nás totiž zpáteční cesta z Ostravy do Pardubic Pendolinem.

Pendolino

Všem účastníkům bychom chtěli poděkovat za vstřícnost, dochvilnost a slušné chování.

A co říci na závěr? Prostě a jednoduše: „Kdo se tohoto výletu nezúčastnil, určitě přišel o hodně zážitků.“

« zpět