Zpráva o činnosti za rok 2018 - Soutěžní družstvo

Autor zprávy: David Picmaus

V roce 2018 jsme, jako každým rokem,  začali sezónu tréninkovou částí a to už začátkem dubna. Cíle byly jasné, hlavně soutěže O pohár putovního Ježka a postupové soutěže.

6.5. Kamenice Memoriál Dr. Arnošta Káby

Závodu se zúčastnilo 16 družstev. Náš čas 25,68 sekund stačil na 13.místo

13.5. Panská Lhota

14 soutěžních družstev mužů, ale bohužel v této soutěži se nám nedařilo, měli jsme nedokončený požární útok díky vytržené spojce z rozdělovače.

2.6. Příseka - Okrsková soutěž

Na domácí půdě už to bylo trochu lepší. Štafeta 4x100m 69,92 sekund a po štafetách průběžné 2.místo. Požární útok 23,38 sekund a také 2.místo . Tedy celkově z 5 družstev druzí a postup na Okresní kolo do Třeště.

16.6. Třešť Okresní kolo v Požárním sportu

Po dlouhé době jsme opět postoupili na Okresní kolo, kde jsme neočekávali nějaký větší úspěch. Štafeta 4x100m čas 68,59 sekund. 2 místo ze štafet. Požární útok 21,61 sekund a 3.místo v této disciplíně. Nakonec jednotlivci neboli stovky. 42 soutěžících a náš tým se vešel s 5 závodníky mezi 15 nejlepších v této disciplíně. Nejlépe z nás si vedl Luděk Šuhaj 2.místo a Jan Hos 4. místo. Celkově jsme uhájili 1.místo se součtem časů a to 82,78 sekund v této disciplíně. Po sečtení průběžných pořadí a získanými 6 body jsme skončili celkově na 1. místě.

1.7. Kamenička Závody do mírného kopce.

8. místo ze 14 družstev čas 22,92sekund. 5.7. Mladoňovice Noční soutěž na 2B a konečně pěkný čas 17,28 sekund 8.místo z 19 družstev

14.7. Třešť Krajské polo v požárním sportu

Další a pro nás poslední postupová soutěž. Štafeta 4x100m 69,19 sekund 6. místo. Požární útok 40,23 sekund 10. místo. Stovky 124,69 sekund 6. místo. Po sečtení pořadí jsme celkově skončili na 7. místě.

4.8. Šimanov

Čas 19,69 s byl pro nás krásným 2. místem z 9 družstev. Postoupili jsme do finále na 2B o uzenou kýtu, které jsme vyhráli s časem 17,31 sekund ze 6 družstev. 1.9. Střížov Čas 22,09 sekund shodně s Kamenicí pro nás znamenalo dělené 6. - 7. místo z 12 družstev.

15.9. Radkov

Čas 23,40 sekund a 9 místo z 11 družstev. Do finálového kola jsme byli náhodně vylosováni a zde jsme si letos odběhli nejhezčí a nejrychlejší požární útok. S časem 17,16 sekund jsme finálové kolo na 2B vyhráli. A odvezli jsme si i krásnou cenu „soudek piva“. Závody v Radkově byly posledními závody pro náš tým tuto sezónu a také posledními závody, které jsou započítávané do Poháru O putovního ježka. Letos se nám zde moc nedařilo. Začátek nám utekl a ztrátu už jsme dohnat nestihli. Konkurence je každým rokem větší a větší. Celkově jsme skočili na 11. místě. Ale i přes to jsme rádi za malé úspěchy, kterých jsme dosáhli ať krásnými PÚ finálových kol jako družstvo nebo výsledky na postupových soutěží jako jednotlivci.