Shrnutí roku 2005

Výroční hasičská schůze

27.12. 2005

První DVD z hasičských soutěží a nový kalendář SDH Příseka

V listopadu vytvořil pan Jiří Šaroun pro místní svaz hasičů z vlastních i dodaných fotografií velmi zdařilé DVD, kde si na zvukovém podkresu skupiny Kabát mohou zájemci prohlédnout fotografie z průběhu hasičských soutěží celého roku, a to mladých hasičů i dospělého mužstva. Před každým blokem fotek je úvodní název každé štace, kde soutěž probíhala. Doporučuji ke zhlédnutí. Další DVD již bude údajně obohaceno i videosekvencemi.
Zároveň vytvořil i kalendář pro rok 2006 s fotkami z loňských soutěží. Letos již kalendář není koncipován jako měsíční, ale celoroční.

Příseka

5. června 2005 - V neděli 5. června 2005 se na hasičském cvičišti v Přísece konala první soutěž letošního ročníku Okresní ligy mladých hasičů. Přijelo i několik mimookresních družstev, chyběly bohužel družstva z Třebíčska, kterým termín kolidoval s jejich vlastní okresní soutěží.
Akce byla organizačně velmi dobře zvládnutá "na frontě i v týlu", neboli pro soutěžící i pro diváky byly vytvořeny výborné podmínky. Hasičský sport si tak díky předvedeným výkonům a nasazení zúčastněných dětských družstev jistě získal další příznivce z řad mládeže.
Pěkné počasí
bez deště vydrželo až do večera, i když mohlo být o něco tepleji. Vodu ucítili pouze někteří diváci, které pokropila díky protivětru při hasičském útoku na terč.
Zúčastněná mužstva
- vlastně družstva, protože dívek byl nezanedbatelný počet - se dala slyšet, že na příští soutěži ligy mladých hasičů v Přísece, pokud to půjde, chybět opět nebudou. Soutěž se tak stala dobrou vizitkou svazu hasičů v Přísece.

Hasičský útok na terč - starší děti

1. Nevcehlepage13image26408

3. Hněvkovice A

4. Bedřichov A

5. Pavlov

7. Bedřichov B

8. Dlouhá Brtnice

9. Jestřebí

10. Hněvkovice B

11. Markvartice

Hasičský útok na terč Pořadí Družstva

1. Hněvkovice

2. Pavlov

Udělování cen

Každé z prvních třech družstev v obou kategoriích obdrželo pohár a láhev "Rychlých špuntů". Dále každý z účastníků soutěže až do 6. místa obdržel tašku s drobnými předměty, pořízenými za příspěvky sponzorů. Každé ze zúčastněných družstev dostalo za účast v soutěži pytel sladkostí. Mladí hasiči z Nevcehle museli po prvním kole odjet, esto si starší družstvo výborným časem z 1. kola zajistilo celkové 1. místo a jejich zástupci byl předán pohár pro vítěze. Láhev "Rychlých špuntů" a dort pro vítěze přenechali sympaticky mužstvu s nejhorším časem, což bylo družstvem Markvartic kvitováno s velkou radostí.
Při předávání
cen nešťastnou náhodou praskl pohár za 3. místo pro mladší děti, bude samozřejmě předán dodatečně v nejkratší možné době.