Shrnutí roku 2006

Hasičská soutěž v Kněžicích

17. září - V polovině září se konala jednokolová soutěž mladých hasičů v Kněžicích, kde starší děti obsadili pěkné 3. místo, mladší napodobili dospělé družstvo Příseky na noční soutěži v Telči - diskvalifikace za dvojnásobný předčasný start.

Příseka na hasičské soutěži v Kněžicích

Výborný výkon staršího družstva znamenal celkové třetí místo.

Soutěž na hřišti ve Lhotkách

10. září - V záříjové soutěži mladých hasičů ve Lhotkách u Velkého Meziříčí obsadilo starší přísecké družstvo v závěrečném rozstřelu o lhotecký dort 2. místo.
I podle
připravených cen a "Lhoteckých dortů" je vidět, že soutěž mladých hasičů zde patří mezi důležité akce v roce.

Soutěž na náměstí v Telči

2. září - Poslední prázdninový víkend na prestižní hasičské soutěži na náměstí v Telči obsadilo družstvo starších dětí s časem 15,79 velmi pěkné 5. sto a družstvo mladších dětí 27. sto ze 39 zúčastněných. Družstvo dospělých bohužel nebylo v noční soutěži mužů klasifikováno pro předčasný start a prošlý čas na přípravu útoku.

Okresní liga Mladých hasičů

18. června 2006 - Sbor dobrovolných hasičů v Přísece po roce opět pořádal soutěž mladých hasičů. Požární útok (podle směrnic Plamen) byl rozdělen do dvou kategorií na mladší a starší družstva. Letos se klání zúčastnilo 13 dětských družstev a dosažené výsledky byly započítány do "Okresní ligy mladých hasičů". První tři družstva v každé kategorii byla finančně ohodnocena.

Výsledky hasičské soutěže

Hasičský útok na terč

2. Hněvkovice

4. Markvartice

5. Kněžice

8. Jestřebí

Hasičský útok na terč Pořadí Družstva

3. Hněvkovice

Mladí hasiči na soutěži v Brtnici

11.června - V sobotu 27. května se v Jestřebí konala okrsková soutěž hasičů. Příseka letos vyhrála soutěž mužů do 35 let i nad 35 let, zvítězilo i starší dětské družstvo. Družstvo mladších dětí skončilo druhé..

Zahájení sezóny 2006

V Přísece zahájili 27. března 2006 přípravu na novou sezónu i mladí hasiči. Pod vedením L. Pulicara a P. Růžičky se nejmladší členové schází dvakrát týdně, prozatím v kulturním domě, kde se učí zapojování hadic a další potřebné hasičské dovednosti. Dobré nacvičení těchto činností se pak projeví i na výsledném čase při soutěžním "Útoku na terč".