Shrnutí roku 2008

125. slavnostní hasičská "výročka"

27. prosince 2008 - V sobotu 27. prosince proběhla na sále kulturního domu "Výroční valná hromada SDH Příseka", která byla ve znamení předávání diplomů, medailí a dalších ocenění mnoha příslušníkům hasičského sboru.
Okresním svazem hasičů bylo uděleno:
10
medailí ZA ZÁSLUHY (Böhm Jaroslav, Brůzl Jiří, Brůzl Stanislav, Doležal Jaroslav st., Jaroš Milan, Nevosad Jiří, Pulicar Josef, Škrdla Miroslav st., Šťáva Josef, Štefl Otakar);
9
medailí ZA PŘÍKLADNOU PRÁCI (Böhm Radek, Doležal Jaroslav ml., Hos Josef ml., Pojer Jiří, Pulicar Luděk, Suchý Jan st., Škrdla Kamil, Škrdla Roman, Váňová Iva);
17
ČESTNÝCH UZNÁNÍ.

Vítězství v Batelově !!!

21. června 2008 - Na soutěži v Batelově v okresním kole v PS, pořádaném OSH ČMS JIHLAVA, obsadilo družstvo hasičů z Příseky
v kategorii mužů nad 35 let skvělé I. sto.

Okrsková soutěž v Přísece

31. května 2008 - Za krásného letního počasí proběhla sobotního dopoledne na hasičském cvičišti jako každým rokem soutěž mladých hasičů, započítávaná do Okresní ligy MH.
Spokojenost
přihlížejících diváků i příseckých vedoucích byla patrná, neboť obě domácí dětská družstva skončila "na bedně".

Liga Mladých hasičů - výsledky

Hasičský útok na terč

3. Brtnice B

4. Brtnice A

5. Vysoké Studnice

6. Stará Říše

Hasičský útok na terč

5. Kamenice

Okrsková soutěž - výsledky

Muži do 35 let

1. Panská Lhota

2. Dolní Smrčné

4. Uhřínovice

5. Jestřebí

Muži nad 35 let

2. Panská Lhota

3. Uhřínovice

4. Střížov

5. Jestřebí

Okrsková soutěž mužů se konala za mimořádně horkého odpoledne, kdy se rtuť teploměru dostala až ke tropickým 30 stupňům Celsia.

Po nástupu mužstev začala soutěž štafetami. Nejlepší výkon předvedli muži z Panské Lhoty, v těsném závěsu za nimi skončila přísecká štafeta.

Soutěžní útoky mužstev do 35 let začalo mužstvo Uhřínovic, které pohřbilo naděje na lepší umístění kvůli chybě levého proudaře. Ten špatně zaklekl hadici a než si proud vody srovnal, stříkal dlouho zcela jiným směrem.
Druhé Jestřebí zase ztratilo drahocenné sekundy kvůli chybě strojníka, který špatně zapojil savici a mašina ani nenasála vodu a útok tak nebyl dokončen. Jejich rozčarování nad předvedeným útokem-neútokem bylo vidět.

Třetí v pořadí nastoupilo Dolní Smrčné, které předvedlo pěkný útok bez chyb. Lepšího času nebylo dosaženo jen kvůli slabému stroji.
Čtvrtá se předvedla domácí Příseka, které se rovněž útok nepovedl podle představ. Nejprve zaváhání na koši a potom na pravém proudu zhatilo vyhlídky na lepší umístění. V součtu se štafetami totiž dosáhli stejného výsledku jako Dolní Smrčné, ale při bodové shodě rozhoduje útok, který měli lepší hasiči ze Smrčného.

Teprve závěrečný pátý útok v podání hasičů z Panské Lhoty byl perfektní a na závěrečném čase to bylo vidět.

Kategorii mužů nad 35 let zahájil Střížov. Nedařilo se jim dlouho spojit savice a stroj proto nemohl nasát. Až v čase 59:59 šla voda do hadic (limit je 60 sekund, útok byl tedy platný).
Dále následovala
s pěknými časy družstva ze Lhoty a Uhřínovic. Bezchybný útok poté předvedlo mužstvo Příseky.

Posledním útokem okrskové soutěže bylo mužstvo Jestřebí, které nastoupilo s opravenou poválečnou mašinou "Vystrčilka 10". Bohužel kvůli příliš dlouhému času, který jestřebští hasiči potřebovali k zapojení koše a spojení savic se "babička Vystrčilka" bez vody přehřála, až se z ní začalo kouřit a tak ani družstvo nad 35 let z Jestřebí svůj soutěžní útok nedokončilo.

V poslední soutěži dne, která byla již jaksi navíc a hlavně pro diváky, se soutěžilo o sud piva a další alkoholické dobroty.
Pravidla byla
následující: Na základně stála pouze mašina. Vše další, potřebné k útoku na terč měli hasiči s sebou na startovní čáře. Po startu musel každý člen družstva vypít co nejrychleji (nejlépe na EX) půllitr piva a pak mohl teprve vyběhnout do útoku, který tentokráte nebyl na dva, ale tři proudy, přičemž nejdříve musel být sražen prostřední cíl.

Mimořádnou smůlu v této doplňkové soutěži měli místní hasiči nad 35 let, které vylomené zuby na přírubě stroje i na hadici připravily o možnost bojovat o prvenství. Družstvo příseckých hasičů do 35 let v této soutěži jako kolektiv bohužel nezvládlo vypití piva v přijatelném čase a rovněž se neumístilo mezi prvními.

Recesní soutěž - výsledky

1. Jestřebí ml.

2. Uhřínovice

3. Dolní Smrčné

4. Příseka ml.

5. Střížov

6. Jestřebí st.

7. Příseka st.

Dvoudenní hasičská soutěž Meziříčko

23. - 24. května 2008 - Čtvrtý květnový víkend patřila pátek i sobota v chatkovém táboře Meziříčko mladým hasičům. Z Příseky se zúčastnilo jedno družstvo, které obsadilo pěkné 5. sto.
AŤ ŽIJE ŘEMESLO!
Pozn.: Neodpustím si poznámku ohledně kousku večeře, který zůstal večer mezi zuby prvnímu z dvojice vedoucích P. Růžička - L. Pulicar. Druhý jmenovaný pak v sobě nezapřel truhlářský fortel a z větve jasanu svému parťákovi vytvořil festovní a exkluzívní "párátko", určené pro mnohočetné použití (na fotce již poněkud povadlé).

FOTOGALERIE - Dvoudenní hasičská soutěž Meziříčko

Omezení činnosti mladých příseckých hasičů

Duben 2008 - Tento rok bude bohužel razantním způsobem omezeno množství soutěží, kterých se po dlouhá léta přísečtí mladí hasiči zúčastňovali. Důvodem je odstoupení současných vedoucích mladých hasičů - Pavla Růžičky a Luďka Pulicara, kteří s mládeží jezdili po hasičských soutěžích 5, resp. 6 let. Jejich nástupce se od začátku roku zatím nenašel.

Třetí DVD příseckých hasičů

V polovině ledna 2008 pan Jiří Šaroun vytvořil již třetí, propracované DVD Mladých hasičů, které mapuje většinu soutěží, kterých se dětské kolektivy loni zúčastnily. DVD obsahuje stovky fotografií a přibližně dvacet videosekvencí. Okrajově se zaobírá i loňským nepovedeným vystoupením družstva dospělých na okrskové soutěži.