Shrnutí roku 2009

Výroční valná hromada SDH Příseka

27. prosince 2009 - V 18 hodin v obvyklý den roku se na sále kulturního domu konala hasičská valná hromada. Na schůzi byla podána zpráva o činnosti SDH muži, o činnosti mládeže, zpráva revizorů, program spolku na rok 2010 a další informace.

Jelikož letošní rok byl zároveň i rokem volebním a současný starosta hasičského spolku Miroslav Škrdla starší se vzdal funkce, byl na jeho post nově zvolen Miroslav Škrdla mladší. Velitelem hasičského sboru byl zvolen Jiří Pojer, který tuto funkci převzal po Radku hmovi.
Na
závěr schůze byl podáván guláš a poté následovala volná zábava, hrála kapela ČAPLANKA.

Soutěž mladých hasičů v Rudíkově

27. září 2009 - V neděli 27. září odjela přísecká dětská družstva na jednokolovou hasičskou soutěž v požárním útoku do Rudíkova. Po průměrném výkonu se v silné konkurenci obě družstva umístila až v polovině výsledkové listiny.

Námětové hasičské cvičení

26. září 2009 - V sobotu ve 13.00 se obcí rozezněla siréna. Naštěstí nehořelo, šlo jen o hasičské cvičení, které se ve vsi konalo po více než 10 letech a zúčastnili se ho kromě místních i hasiči z Uhřínovic. A proč se cvičení konalo? Důvod cvičení lze vystihnout heslem: "KDO BÝVÁ PŘIPRAVEN, NEBÝVÁ PŘEKVAPEN!"
Po
vyhlášení cvičného poplachu hasičskou sirénou se místní zásahová jednotka shromáždila před hasičárnou a požár, který již hořel na rozcestí Mátlovy cesty v místě pálení Čarodějnic, bylo rozhodnuto uhasit vodou z Vesničáku, hnanou přes tři hasičské stroje. První stroj byl osazen přímo na břehu Vesničáku, druhý stroj byla přivezená mašina uhřínovických hasičů, umístěná za Bruzlovou zahradou a třetí byl starší stroj místních hasičů, umístěný v blízkosti Mátlovy cesty. Po dojetí uhřínovického zásahového družstva, rozmístění strojů po cca 300-400 metrech a natažení hadic byla voda nasáta a postupně dopravena na místo požáru, který byl v čase 13:11 min. od zahájení útoku uhašen.
Cvičení proběhlo
zdárně a bez komplikací a splnilo tak svůj účel. Na příští námětové cvičení se plánuje složitější zásah.

Mladší družstvo přivezlo pohár z Pavlova!

26. září 2009 - Na "Krajské soutěži mladých hasičů v požárním útoku" v Pavlově se podařilo mladšímu družstvu příseckých dětí, které podle slov vedoucího podávalo celý podzim vyrovnané výkony, získat velký pohár za 4. místo ve své kategorii. (Protože čtvrté místo je místo nevděčné, v Pavlově dávají pohár i čtvrtému družstvu v pořadí.) Pomohla jim k tomu i rozbitá časomíra rozhodčích, takže druhé kolo, které nedokončila všechna družstva, bylo anulováno.
První pohár za pěkný čas požárního útoku (19 sekund) byl pro mladší družstvo viditelně povzbuzením. Získaný pohár je rovněž jediným pohárem, o který se letos rozrostla sbírka trofejí z hasičských soutěží.

Soutěž Mladých hasičů ve Starči

20. září 2009 - Za krásného babího léta proběhla ve Starči jednokolová dětská hasičská soutěž. Bohužel dosažené časy obou příseckých družstev patřily k podprůměrným.

FOTOGALERIE - Soutěž Mladých hasičů ve Starči

Liga Mladých hasičů v Jihlavě

12. září 2009 - Mladší družstvo, které se tento podzim začalo po odmlce opět pravidelně zúčastňovat hasičských soutěží, si v požárním útoku na jihlavském náměstí nevedlo bec špatně. Ve slušné konkurenci družstev obsadili naši mladší žáci v celkovém hodnocení pěkné 5. místo s dosud jejich nejlepším soutěžním časem 19,05 s.
Starší družstvo obsadilo ve své kategorii s dobrým časem 18,16 s konečnou 7. příčku.

Liga Mladých hasičů v Telči

5. září 2009 - Mladší družstvo příseckých dětí, které po téměř dvou letech startovalo na nějaké soutěži, zažilo v Telči premiéru. Z předcházejícího složení mladšího družstva zůstaly pouze 2 děti, ostatních 5 dětí bylo na soutěži za úplné nováčky.
První čas
byl na to, že se jednalo o premiérové vystoupení velmi dobrý, při druhém pokusu ale nastala chyba na rozdělovači kvůli špatně nastavené páce, aby voda správně protékala. Než se ji podařilo dát do správné polohy, utekly drahocenné sekundy. Konečné umístění: 10. místo, čas 25,90.
Starší družstvo, které první útok zvládlo bez viditelných problémů, si chtělo ve druhém kole vylepšit čas. Při druhém pokusu však zažilo blamáž, když strojník nechal zavřený přívod benzínu a motor tudíž po nasátí vody z nádrže zhasl. Konečné umístění: 14. místo, čas 23,04.

Liga Mladých hasičů v Přísece

31. května 2009 - Za studeného počasí a zatažené oblohy s velmi častým a vydatným deštěm se v Přísece poslední květnové odpoledne konala dvoukolová soutěž mladých hasičů, započítávaná do Okresní ligy MH. Na cvičiště přijel rekordní počet 18 družstev.
Domácí Pří
seka letos do soutěže postavila pouze jedno družstvo v kategorii starších dětí, neboť družstvo mladších se kvůli malému počtu místních dětí sestavit nepodařilo.
Celkov
é páté místo při porovnání s loňským rokem, kdy obě domácí družstva skončila "na bedně", znamená bohužel "vyklizení pozic".

Hasičský útok na terč

1. Číhalín