Shrnutí roku 2010

Valná hromada

27. prosince 2010 - Koncem roku proběhla tradiční valná hromada, k tanci vyhrávala "Čaplanka".
Jubilanti 2010
Každý rok navštěvují vyslanci hasičského výboru místní občany, kterí dosáhli významného životního jubilea - 50, 60, 70, 75, 80 a více roků (od hranice 80 let již tyto starší občany navštěvuje delegace SDH každý rok). Letos byli u pana Hosa, Mátla, Svobody a Škrdly.

Zájezd na muzikál

13. listopadu 2010 - V listopadu hasiči společně se svazem žen pořádali zájezd na muzikál "Baron Prášil" do Prahy. Účastníci zájezdu se podívali ještě i po některých pražských restauracích a hospodách.

Zakončení sezóny

2. listopadu 2010 - Zakončení pracovní sezóny, která byla letos náročnější a složitější o výlov rybníka a ukončení závodní činnosti hasičů proběhlo v sousedském duchu první listopadovou sobotu v KD. Na jídelníčku byl hlavně pečený beran a další dobroty.

Výlov rybníka na vsi

25. září 2010 - Za velikého zájmu se v Přísece konal výlov přísecké požární nádrže, kde se za celý den zastavilo přibližně 1500 návštěvníků. Obsluhovalo zhruba 60 místních občanů, nejenom z řad hasičů - členky svazu žen i další obyvatelé obce.

Soutěž Mladých hasičů v Budíkovicích

18. září 2010 - V Budíkovicích u Třebíče předvedlo starší družstvo pěkný zdařilý útok v čase 18,50 sec.
Mladší prostříkali několik vteřin na pravém proudu, což je připravilo o lepší umístění. Proudnice byla totiž utažená pouze "na zuby" a tekla, takže pravoproudař byl jak vodník. Útok ale regulérně dokončili.

Liga MH v Kněžicích

12. září 2010 - Soutěž v Kněžicích byla pouze jednokolová, takže případné zaváhání již nešlo napravit. Startovalo pouze starší přísecké družstvo mladých hasičů, které bohužel nedokázalo v rozumném čase dostat vodu z kádě do stroje. Kvůli pozdnímu nasátí vody tak přísecký mančaft znovu skončil hluboko v poli poražených.

Liga MH v Pavlově

6. června 2010 - Před několika lety, ještě na starém pavlovském cvičišti prošlo přísecké družstvo v závěrečném "rozstřelu" (synchronní útok dvou družstev) až k metě nejvyšší. Letos obě přísecká družstva dosáhla pouze průměrného času a do závěrečné fáze soutěže se nedostala.

Liga mladých hasičů v Přísece

30. května 2010 - Soutěž započítávaná do Ligy MH se konala po vytrvalém nočním a ranním dešti na příseckém rozbláceném cvičišti. I když se vyjasnilo, tak louka obzvláště ve druhém kole místy připomínala oraniště, resp. ring pro boj v blátě.
Letos byl opět překonán rekord v počtu startujících - soutěže se zúčastnilo celkem 24 dětských družstev. I proto je škoda, že kvůli počasí byl terén na cvičišti velmi těžký, o čemž svědčí i všeobecně horší dosažené časy.
Jestliže
jsem loni psal o vyklízení pozic, pak letos musím napsat o naprostém fiasku obou domácích družstev. Mladší si časy pokazili nejprve dlouhým časem sražení pravého terče a podruhé chybou na rozdělovači. Starší družstvo zase nejprve nezvládlo zapojit proudnici na pravém proudu a podruhé nastal problém zamotáním hadic ještě na základně a teatrálními zmatky u rozdělovače. Jó, když se daří, tak se daří...

Hasičský útok na terč Pořadí Družstva

1. Pavlov

4. Dolní Cerekev

5. Kněžice

6. Nová Říše

7. Kamenice

8. Polná

9. Bítovčice

11. Puklice

Hasičský útok na terč Pořadí Družstva

1. Pavlov

3. Bítovčice

4. Kamenice A

5. Nová Říše

6. Boršov

7. Polná

9. Kamenice B

11. Dolní Cerekev

13. Dobronín

Noční soutěž mladých hasičů - Nevcehle

29. května 2010 - Netradiční večerní a posléze noční soutěž mladých hasičů nepřinesla příseckým žádný úspěch. Mladší družstvo si první čas útoku pokazilo vypadlou proudnicí a druhý velkým prostřikem na pravém proudu. Čas staršího družstva patřil k průměrným.

Změna starosty spolku

duben 2010 - Druhý dubnový týden byl "nadivoko" zvolen novým starostou hasičského spolku Zdeněk Hos. Náhlá změna nastala kvůli souběhu časově náročných funkcí Miroslava Škrdly mladšího, který od prosincové valné hromady zastával funkci pokladníka i starosty spolku. Změna ve vedení SDH Příseka byla členům spolku zaslána formou SMS.