Shrnutí roku 2011

Valná hromada SDH Příseka

27. prosince 2011 - Valná hromada SDH Příseka v KD, přítomno 55 členů, 10 hostů, za Město Brtnice pan starosta Jirků a okskový velitel p. Bláha.

Požár v kotelně

25. října 2011 - Zásah jihlavského HZS na domě č.p. 25 u pana Bruzla kvůli požáru v kotelně. Místní hasiči zajistili úklid a pomoc po zásahu.

Kontrolní výlov Vesničáku

1. října 2011 - Pravidelný kontrolní výlov na udice kvůli zjištění velikosti chovaných ryb.

Hledají se noví vedoucí mladých hasičů

podzim 2011 - K dětským kolektivům je nutné sehnat nové vedení, poněvadž dosavadní vedoucí po 8 letech avizují ukončení činnosti vedoucích mladých hasičů. Je na výboru svazu, aby do konce tohoto roku sehnal náhradu, tj. minimálně 2 vedoucí ochotné s dětmi cvičit a jezdit po víkendových soutěžích.

Okresní liga MH 2011 celkově - 4. místo

17. září 2011 - V Dolní Cerekvi rovněž proběhlo vyhlášení celkových výsledků letošní okresní ligy mladých hasičů. Starší družstvo zpočátku sezóny na soutěže nejezdilo, tedy ani nemohlo pomýšlet na slušné umístění, ale mladší obsadili velmi pěkné, i když nepopulární 4. místo.

Liga MH v Dolní Cerekvi - 3. místo

17. září 2011 - V dobrých výkonech pokračovalo mladší družstvo v Dolní Cerekvi, kde kromě poháru za 3. místo byli navíc jeho členové i dekorováni medailemi, což je viditelně povzbudilo. Škoda jen, že při současné dobré "fazóně" sezóna již skončila a na další soutěž si budou muset počkat do jara.

Liga MH ve Staré Říši - 2. místo

4. září 2011 - Na soutěži ve Staré Říši se opět "na bednu" prosadilo mladší družstvo. Tentokrát přivezli pohár za 2. místo. Už při průjezdu hasičské avie přes ves bylo slyšet troubení a pokřik, který vždy signalizuje dobrý výsledek.

Zájezd na Vizovické trnkobraní

20. - 21. srpna 2011 - Koncem srpna proběhl za nádherného počasí zájezd místních občanů na "Vizovické trnkobraní", kterého se zúčastnilo 16 místních občanů. Tentokrát byl zájezd spíše pro mladší a dobrodružnější povahy, neboť na přespání s sebou vezli spacáky a velký hasičský stan.

Fotbalové turnaje

léto 2011 - Pod záštitou hasičů se místní mladí fotbalisté zúčastnili 3 sportovních akcí v okolních obcích v turnajích malé kopané.

Krajská soutěž

31. července 2011 - V polovině prázdnin naši hasiči do 35 let účastí v krajském kole nesplnili očekávání a neprodali to, co měli natrénováno. Určitě mají na víc, proto výsledky jak ve štafetě tak v útoku a celkové 9. místo byly zklamáním.

Liga Mladých hasičů v Přísece

26. června 2011 - Přísecká soutěž ligy Mladých hasičů se letos uskutečnila až na konci června a opět za deštivého počasí, tentokrát s průměrnými výsledky domácích dětských družstev. Jejich započítávané výsledné časy byly sice slušné, ale úroveň ligy Mladých hasičů jde v posledních letech nahoru a co dříve stačilo "na bednu", je dnes již průměr. Starší družstvo obsadilo 10. místo, mladší byli pátí.

Po hlavní soutěži přišel se zpestřením vedoucí příseckých mladých hasičů Luděk Pulicar. Vedoucí zúčastněných dětských družstev mezi sebou vybrali zástupce do 2 týmů, které se spolu utkaly rovněž v útoku na terč. Za mohutného povzbuzování slavně zvítězilo mužstvo LUĎA TEAM příseckého vedoucího a bylo oceněno diplomem. Přijelo rekordních 27 družstev v obou kategoriích, takže můžeme říci, že úroveň služeb i přístup místních organizátorů během let udělaly soutěži v Přísece velmi dobrý zvuk.
Přípravy na soutěž probíhaly průběžně v celém týdnu od 20. do 26. června. Bohužel se této přípravy zúčastňuje málo lidí a proto hasiči apelují na ostatní členy spolku, aby se tato příprava stala věcí širší skupiny hasičského sboru.

Okresní soutěž - 1. a 3. místo

25. června 2011 - Na konci června jela obě přísecká dospělá družstva (14 členů) na okresní soutěž konanou v Třešti. Přísečtí muži do 35 let tuto soutěž vyhráli a postoupili do krajského kola. Naši muži nad 35 let byli třetí.

Liga Mladých hasičů v Polné - 3. místo

12. června 2011 - Soutěž v Polné, kam odjelo jen naše nejmladší družstvo, nám přinesla opět radost. Po roce a půl, tedy po dlouhé odmlce bez výraznějšího úspěchu (na což jsme v Přísece nebyli zvyklí) se odsud mladší družstvo vrátilo s pohárem za 3. místo.

Mladší družstvo má v sobě viditelně potenciál i disciplinu pro budoucí úspěchy na hasičském soutěžním poli.

Okrsková soutěž - 1. a 2. místo

28. května 2011 - Okrsková soutěž byla letos na konci května v Uhřínovicích. Muži z Příseky do 35 let obsadili 2. místo, v mužích nad 35 let byla Příseka první. Do okresního kola v Třešti tak postoupila obě přísecká družstva.

Hra "Plamen" MH letos v Jihlavě

22. května 2011 - Hra "Plamen" se letos konala v Jihlavě u Demlovy školy. Příseckým mladým hasičům se povedla obzvláště štafeta CTIF. V této disciplině skončili třetí.

Sraz rodáků

21. května 2011 - Za krásného počasí proběhl s velikou účastí 2. sraz rodáků, spojený s odhalením sochy sv. Jana Nepomuckého. Přípravný výbor hasičů a svazu žen zajistil obsluhu a občerstvení.

Jarní brigády

duben 2011 - Na začátku dubna se uskutečnila brigáda na svoz dřeva na topení v KD, o týden později byla brigáda mladých hasičů - sběr železného šrotu.

Hasičský ples

21. ledna 2011  - Ples hasičů proběhl za doprovodu kapely "Magdaléna", letos s předtančením hasiček z Bítovčic. Na písně Gotta a Matušky měly temperamentní dámy plnějších tvarů 2 taneční vystoupení a od zaplněného sálu sklidily velký aplaus.