Shrnutí roku 2012

Životní jubilea místních občanů

v roce 2012 - Každý rok navštěvují hasiči místní občany, kterí dosáhli významného životního jubilea 50, 60, 70 či 75 let. Od 80 roků výše jsou již tito starší občané navštěvováni delegací SDH každý rok. Letos byli u pana Mátla, Škrdly č.44, Suchého, Josefa Hose ml. č. 10 a Hose Josefa st., rovněž č.10.

Valná hromada SDH Příseka

27. prosince 2012 - Na Valné hromadě SDH Příseka v KD bylo přítomno 57 členů, 8 hostů a okrskový velitel pan Bláha.

M. Zvěřina v "Běžci Vysočiny"

prosinec 2012 - Náš člen M. Zvěřina se zúčastnil všech 20 závodů běžeckého seriálu "Běžec Vysočiny" a v kategorii 20-39 let obsadil pěkné celkové 14. místo. Na triatlonu v Puklicích se mu dokonce podařilo obhájit loňské prvenství.

Turnaj ve stolním tenise

8. prosince 2012 - V KD se uskutečnil turnaj ve stolním tenise, za účasti našich členů.

Hledají se noví vedoucí mladých hasičů

podzim 2012 - Nástupci vedoucích dětských družstev se do dnešní doby bohužel nenašli.

8. komerční výlov Vesničáku

22. září 2012 - Akce byla hojně navštívena občany místními, z okolních obcí i ze vzdálenějších míst. Vystřídalo se jich kolem 1500. O jejich spokojenost se po celou dobu konání staralo asi 60 lidí, a to nejen hasičů.

Živých kaprů se prodalo zhruba 200 a také nějaká štika. Snědlo se cca 1000 kg ryb, z toho bylo 50 kg pstruhů a zbytek kaprů. Servíroval se kapr smažený, kapr uzený, pstruh smažený, pstruh na grilu, bramborák, rybí polévka, krkovice na grilu a kuřecí prsíčka na grilu. Pilo se jihlavské pivo Ježek, kterého se vytočilo přes 20 sudů.

O zábavu se během dne staraly 3 kapely – ráno a přes poledne kapela KUMPÁNI, odpoledne tu byla kapela UMÍ HOVNO a večer MAGDALÉNA.

Výlov vesnického rybníka spojený se společenskou akcí se pořádá od roku 1993. Od roku 2000 se pravidelně opakuje každý druhý rok.

Poděkování patří všem, jak organizátorům za jejich dobrovolnou a náročnou práci, tak spokojeným návštěvníkům, bez nichž by veškeré snažení nemělo smysl.

Výbor SDH Příseka i touto cestou děkuje jihlavskému pivovaru Ježek a družstvu AGRO Puklice za vstřícnost a organizaci celé akce.

Přípravy na výlov rybníka

19.–21. září 2012 - Před výlovem probíhaly od středy každodenní brigády na postavení stanů a zajištění technického zázemí. Brigády v součtu zabraly přes 300 člověkohodin.

Veselice Hitrádia Vysočina na hřišti v Přísece

22. července 2012 - Členové SDH provedli technické zajištění Veselice, postavení pódia a stanu. Bohužel se nepodařilo zajistit suché záchody, což byl velký "průser", neboť Veselice se zúčastnilo přes 500 lidí, takže obě pohlaví se potkávaly často a poměrně zblízka při "zalévání" vojtěšky nad hřištěm, což dalo vzpomenout na pionýrské doby, kterým se dnes říká "za Komančů".

Akce byla totiž uspořádána velmi narychlo díky vítězství v hlasovací soutěži rádia Vysočina, kam Příseku přihlásil Miroslav Škrdla.

Pouťová zábava

21. července 2012 - Na pouťové zábavě v KD hrála hudba VIGO, 105 platících.

Příprava hasičského cvičiště na ligu MH

24. června 2012 - Letos se soutěže mladých hasičů zúčastnilo 25 družstev. Do soutěže se přihlásilo pouze družstvo místních starších dětí a rozhodně nepropadlo, časy nejlepších družstev se však za poslední roky rovněž zlepšily.

Okrsková soutěž v Panské Lhotě

2. června 2012 - Na okrskové soutěži v Panské Lhotě skončilo družstvo do 35 let skončilo po nezdařeném útoku páté, nad 35. let bylo třetí. Mimo soutěž se zúčastnilo i družstvo příseckých dětí.

Pálení čarodějnic

30. dubna 2012 - Na pálení čarodějnic dorazila návštěva cca 100 lidí, k mání bylo opět tradiční uzené. Akci předcházela brigáda v okolním lese na těžbu a svoz dřeva.

Sběr železného šrotu

14. března 2012 - Každoroční sběr železného šrotu, který zajišťoval L. Pulicar se 14 členy, včetně dětí.

Masopustní průvod

18. února 2012 - Maškarní průvod obcí, letos netradičně bez doprovodné kapely, cca 20 masek. Dobrovodná kapela letošnímu průvodu výrazně chyběla.

Hasičský ples

28. ledna 2012 - Tradiční hasičský ples, poprvé byla pozvaná hudba GENERACE, návštěva cca 110 lidí, předtančení obstarala taneční skupina SMILE z Větrného Jeníkova.

Výroční valná hromada brtnického okrsku

27. ledna 2012 - Výroční valná hromada brtnického okrsku proběhla za přítomnosti vedení okresu a všech 7 sborů.

Rekonstrukce zázemí KD

5.–25. ledna 2012 - Vybudování kuchyňské linky se zabudovanou myčkou včetně nového chlazení. Na pracích se podílelo cca 5 členů místního SDH.