Shrnutí roku 2013

Předání slavnostního vyšívaného hasičského praporu členům SDH Příseka

prosinec 2013 - Slavnostní hasičský prapor vyjadřuje identitu místního hasičského sboru a nese jeho poselství budoucím generacím. Do sametu a saténu jsou proto vyšity nejen znak a název hasičského sboru, ale i jeho odkaz a tradice. Do každého ze 2,5 milionu stehů, které tvoří působivou výšivku, jsou vetknuty hodnoty přátelství a obětavosti. Hasičský prapor má přispět k pospolitosti a sounáležitosti mezi hasiči a jejich okolím.

Na přední stranu praporu je vyšítý hasičský znak, název sboru a letopočet jeho založení. Zadní strana praporu obsahuje zpodobnění patrona hasičů sv. Floriána a místní historické dominanty (kostel a socha sv. Jana Nepomuckého. Po obvodu praporu jsou pak umístěny stylizované zdobné obvodové linky a rohové motivy. Prapor je ukončen zlatými třásněmi.

Hledá se vedoucí

podzim 2013 - Vedoucího dětských družstev v letošním roce dělal Pavel Růžička. V členstvu je ale nutné získat ještě druhého vedoucího, který se snad už konečně, jak doufáme, brzy najde.

Zájezd do Prahy

20. - 22. září 2013 - Třídenní zájezd do hlavního města Prahy s programem na sobotní dopoledne – prohlídka Pražského hradu a Svatovítské katedrály. V neděli byl zájezd zakončen sledováním veslařského závodu osmiveslic Pražské primátorky.

A mezitím byla samozřejmě nějaká ta hospůdka, restaurace, knajpa, hotel, šantán, prostě vše, co Praha návštěvníkům nabízí...

Přísecká pouť

21. července 2013 - V sobotu 20. července se v KD konala pouťová zábava, k tanci hrála hudba Uniband, 91 platících.

V neděli se po loňské odmlce, kdy hřiště obsadil "cirkus" veselice rádia Vysočina, opět hrálo tradiční utkání Ženatí - Svobodní.

Liga Mladých hasičů

2. června 2013 - Počasí hasičům ani v neděli extrémně nepřálo - opět bylo zataženo, chladno a pršelo. Po předešlé okrskové soutěži bylo cvičiště rozblácené a proto došlo ke zkrácení soutěže na jeden pokus. To bychom snad ani nebyli v Přísece, aby na hasičskou soutěž nepršelo.

Letos se soutěže zúčastnilo 24 družstev. Do soutěže zasáhlo za Příseku pouze družstvo starších dětí a obsadilo konečné 9. místo

Hasičská okrsková soutěž

1. června 2013 - Okrsková soutěž se konala v Přísece u příležitosti 130. výročí založení hasičského sboru. V týdnu před soutěží proběhla příprava hasičského cvičiště na okrskovou soutěž a na ligu mladých hasičů.

Soutěži počasí extrémně nepřálo, bylo zataženo, chladno a pršelo. Jen díky perfektně připravenému zázemí se vlastní soutěže i večerní zábavy s kapelou zúčastnilo pěkné množství návštěvníků.

Družstvo do 35 let skončilo až poslední (6.) po nezdařeném útoku, mužstvo nad 35 let využilo domácího prostředí a zvítězilo. Letošní soutěž obohatilo i vystoupení družstva příseckých žen do 35 let, které při své premiéře rozhodně ostudu neudělalo.

Z popudu SDH Uhřínovice proběhlo nad rámec soutěže klání mužů v kategorii nad 60 let, možná jedíné v republice. Zvítězili uhřínovští hasiči.

Pálení čarodějnic

30. dubna 2013 - Pálení čarodějnic, na které se přišlo podívat cca 100 lidí, k mání bylo opět občerstvení – letos to ovšem nebylo uzené, ale specialita hasičských gurmánů M.Štefla a R.Škrdly Katův šleh.

Akci předcházela brigáda na těžbu a svoz dřeva v blízkém lese.

Rekonstrukce sálu kulturního domu

únor - červen 2013 - V únoru byla zahájena celková rekonstrukce sálu kulturního domu. Byla vytrhána stará parketová podlaha i s podkladem a vykopáním podkladní hlíny.

V průběhu 5 měsíců byla položena nová parketová podlaha včetně pokladu a veškerých úklidových prací, včetně vybílení.

Hasičský ples

26. ledna 2013 - Tradiční hasičský ples, poprvé hrála hudba Generace, přišla slabší návštěva cca 88 lidí, nechybělo předtančení, které obstarala skupina Hotsch-Potsch.

Výroční valná hromada brtnického okrsku

25. ledna 2013 - Každoroční výroční valná hromada brtnického okrsku za přítomnosti vedení okresu a všech 7 sborů.