Shrnutí roku 2015

28. prosince 2014 jsme přijali pozvání na Výroční valnou hromadu do Uhřínovic. Této schůze se zúčastnili 2 členové našeho sboru.

31. prosince 2014 si skoro třetina sboru společně s občany Příseky a okolí vyšlápla na Silvestrovskou procházku pořádanou Kulturním klubem.

23. ledna 2015 pořádáním Výroční valné hromady okrsku Brtnice

24. ledna byl uspořádán Hasičský ples. Zde všem zúčastněným ukázaly svůj um děvčata z taneční skupiny Street Busters, jejíž součástí byly i naše 2 kolegyně ze sboru. Po celý zbytek večera bavila 97 spokojených hostů kapela Generace.

7. února vypomáhalo Českému svazu žen 7 našich členů maškarnímu reji v Přísece v doprovodu hudby pana Střechy a pana Pojera.

14. února pořádaly ženy ještě Dětský karneval, kde jsme jim také pomáhali s obsluhou.

7. března se konal v Pavlově Sraz delegátů. Zde byly tématem volby do OSH, pro ty, kteří nemají povědomí, se novou starostkou stala paní A. Dopitová a náměstky pánové J. Nevosad a p. J. Šindelář. Okres Jihlava má 131 sborů a 5 369 členů. Také stojí za zmínku, že v Pavlově byly vystaveny i historické prapory, mezi nimiž letos zářil i ten náš.

26. března přijali 2 členové pozvání na exkurzi do jihlavského pivovaru.

30. dubna - již tradiční datum pro Pálení čarodějnic, kam se přišlo podívat a pobavit asi 70 lidí.

29. května doprovodilo 13 uniformovaných členů našeho dlouholetého kolegu pana Miloslava Jaroše na jeho poslední cestě.

30. května Okrsková soutěž v Panské Lhotě. Naše družstva se probojovala na pěkné pozice. Muži do 35 let obsadili 3 místo za domácí Panskou Lhotou a Brtnicí; muži nad 35 let byli druzí za opět domácí Panskou Lhotou, která přenechala postup 6. června na Okresní kolo do Třeště našim borcům a Ti dokázali s přehledem vyhrát 1. příčku. Ženy v Panské Lhotě skončily druhé.

31. května jsme uspořádali Okresní ligu mladých hasičů v požárním útoku. Přijelo k nám soutěžit celkem 23 družstev.

19. – 21. června byl zástupcem sboru pro zajištění krajského kola v Požárním sportu v Třešti pan Roman Škrdla.

4. červenec slavila svůj svatební den jedna z našich členek Petra Škrdlová, nyní Vencová. Za náš sbor jsme ji předali malý připomínkový dárek.

18. července – pořádání pouťové zábavy se pro nás už také stalo jakousi tradicí. V letošním roce jsme vyzkoušeli jinou kapelu, MOPRock z dalekého Náchoda, která se líbila i 75 návštěvníkům. Ještě před tanečkem si někteří z našich borců zakopali při Pouťovém turnaji v malé kopané pořádaným panem Janem Příhodou.

29. srpna - Výlet pro občany na Zemi Živitelku do Českých Budějovic. Celkem nás cestovalo 36.

V srpnu jsme se také přihlásili do soutěže Dobráci s rádiem Region o hodnotné ceny. Náš sbor byl vylosován mezi prvními, kteří se mohou představit a pochlubit. Tímto jsme v plném napětí, až bude soutěž v červnu 2016 ukončena a budou zveřejněné výsledky.

V tomto období jsme také nominovali naše dva členy do Klubu zasloužilých hasičů, kde podmínkou byl věk nad 60 let a dlouholeté funkční období. Tímto jsme určili pana Miroslava Škrdlu st. a pana Otakara Štefla.

Další dva členové pan Miloslav Zvěřina a Luděk Šuhaj se každým rokem účastní mimohasičských sportovních závodů pro zdokonalení kondice. Pan Zvěřina byl účastníkem louckého triatlonu, kde skončil na celkovém 54 místě ze 101 závodníků a ve své kategorii 40 – 49 let 11. z 21. Pan Šuhaj zase v Puklicích pokořil 15. příčku ze 70 účastníků a ve své kategorii mužů do 35 let skončil na úžasném devátém místě z 33 účastníků.

27. září jsme připravili Dětské rybářské závody u Vesnického rybníka. 10 přímým účastníkům se tato akce velice líbila a mnozí dospělí by se určitě nejraději vrátili zpět do dětských let.

3. října naše soutěžní družstva oficiálně ukončila sezónu mytím hadic, zazimováním výstroje a posléze posledním venkovním posezením.

V říjnu se náš sbor také zapojil do dvou dobročinných akcí. Popálky, což je akce s preventivním podtextem proti nebezpečným úrazům jako jsou popáleniny a Sběr víček pro Elišku, dceru kolegy hasiče, rozhodčího pana Bezděkovského. Tato akce stále běží.

7. listopadu si vyzkoušela naše zásahová jednotka po delší odmlce námětové cvičení okrsku v Uhřínovicích. Této akce se zúčastnila i paní starostka Miroslava Švaříčková.

14. listopadu naši členové vypomáhali s úklidem spadaného listí v obci a odpoledne s obsluhou při srazu důchodců v KD v Přísece.