Soutěžní družstvo dětí v roce 2016

Sezónu jsme odstartovali 12.března zhlédnutím instruktážního videa disciplín hry plamen. Děti měli možnost se při této příležitosti alepoň trochu seznámit. Na konci března jsme dětem ukázali materiál na PÚ. Vyzkoušeli si základ motání  hadic a zároveň i Pú na sucho.

Nováčci našeho SDH podpořili účast rybářských závodů které se konali 9.4.2016. Další událostí byl sběr železného šrotu po Přísece,který se uskutečnil 16.4 2016.

Po rozhodnutí trenérů se děti jely podívat na první závody 7.5 do Kamenice a po návratu se někteří zůčastnily vycházky z Příseky až na zámeček Áleje. Druhé kolo okresní ligy proběhlo na domácím hřišti za podpory domácích fanoušků. Mladší kategorie seumístila na 11. místě s časem 24:04 a starší kategorie na brambrovém místě s krásným časem 16:19.

Třetí kolo se konalo v polné 5.6 za slunečného počasí se mladší kategorie umístila na 10. místě s  časem 23:92 a starší kategorie s časem 17:37.   Čtvrté kolo proběhlo o týden později v Brtnici. Také za slunečného dne. S malými chybami na savicích obě družsva obsadily 7.místo mladší s časem 22:15 a starší čas 18:17. Ze závodů ve Staré říši si starší kategorie odvezla pohár za 5. místo s časem 16:98 a mladší se umístily na 6. místě s časem 22:42. V polovině pázdnin se začalo s přípravou na pdzimní soutěž závod požárnické všestranosti.

V Jihlavě na náměstí 10.9 byla znát dvouměsíční pauza. Výsledný čas 46:16 stačil až na 11.místo. O týden později se děti maličko polepšily v Boršově na čas 38:93 a obsadily 8. místo. závěrečné kolo v Dolní Cerekvi bylo úspěšné. Děti zde dosáhly nejlepšího času 21:84 a obsadily 8.místo které bylo zároveň i celkové. Starší kategorie obsadila celkové 13.místo.

1.10 se děti zúčastnily závodů v běhu jednotlivců na 60 metrů s překážkami. Terezka Škrdlová obsadila 4.místo s krásným časem 16:54 a David Vítek dokázal překonat ostatní závodníky. Vyhrál tuto disciplínu s časem 15:25.

Posledním závdem byl ZPV v Bítovčich, kde jedna z našich dvou hlídek obsadila 5.místo po dlouhém tréninku.

Závěrem bych chtěla poděkovat Pavlu Růžičkovi, který zůstal nadále vedoucím MH a ochotně nám pomáhá. Dále velké díky patří i dětem, které se stáe lepší a dělají nám radost.

Soutěžní družstvo mužů v roce 2016

Když OSH Jihlava ve spolupráci s Jihlavským pivovarem vyhlásili první ročník soutěží Putovní ježek, řekli jsme si s klukama, že bychom to mohli zkusit. Zatím jsme žádnou jinou ligu pravidelně nejezdili a soutěže v požárním sportu na široké hadice a přetlakový ventil nám šly.

Celkem 6 pohárových soutěží na různých místech v okolí Jihlavy, Telče a Polné započítávané do Putovního ježka odstartovali.

8.5. Kamenice – 15.ročník Memoriálu dr. Arnošta Káby

Na soutěž jsem dorazili v 6 členech, z SDH Střížova jsme si vypůjčili pravého proudaře Vojtu Chlupáčka . Řádně nenatežené vedení a čas sestřelení terčů 24,21 sekund stačilo na 8. místo z celkových 16 přihlášených družstev do soutěže. Získali jsme prvních 7 bodů do celkové ligy.

28.5. jsme se tradičně zúčastnili Okrskové soutěže tentokrát v Uhřínovicích

Štafetu 4x100 metrů jsme měli sestavenou pouze 1, bez velké přípravy se nám podařil čas 69,88 sekund což byla druhá nejrychlejší štafeta po Střížově, který nás porazil o 0,41 sekundy. Horší byl požární útok, kde jsme trochu bojovali  s hadicemi. Čas 22,67 sekund byl až 4tý čas v soutěži. Součet 6 bodů jsme měli shodný s klukama z Brtnice, kteří měli lepší požární útok a odsunuli nás tedy na celkové 3. místo v soutěži. Okrskové soutěže se zúčastnilo 5 družstev mužů do 35 let.

Další soutěží započítavané do Putovního ježka byla 4.6.v Polné

Dobře rozběhnutý požární útok, ale z nějakého důvodu se k pravému proudu voda nedostala stejně rychle jako k levému a čas sestřelení pravého terče 21,76 sekund byl celkem hezkým 4. místem z 15 družstev. Zde mi dovolte ještě připomenout levý proud Luďka Šuhaje, který měl čas sestřelení terče 19,83 sekund což byl nejrychlejším v soutěži a po zásluze si převzal cenu za nejrychlejšího proudaře.

Díky 4. místu jsme se dostali do finále v soutěži. V Polné to bývá rozstřel na 2Béčka tzv. pavouk. Do rozstřelu s námi šli kluci z SDH Kamenička. Požární útok jsme měli rozběhnutý nastejno jako naši soupeři, nakonec bohužel pravý proudař na konci uklouzl a měl veliký prostřik. Do dalších kol rozstřelů jsme už nepostoupily.

První polovinu Putovního ježka uzavírala soutěž v Mysleticích 12.6.

Na start jsme šli jako první, bohužel 2x přišlápnutá hadice pravého proudu znamenala čas 23,04 sekund. I tak nám to stačilo na pěkné 3. místo v soutěži z 9 soutěžních družstev.

Ve finále na 2B jsme měli pěkný požární útok pravý proud kolem 16 sekund, Pozdější sestřelení levého terče nakonec vyneslo 2. místo ve finále.

Do druhé poloviny letošní sezóny jsme v šly s 35 body což průběžně bylo 2.místo v celkové soutěži.

Následovala soutěž 30.7. v Šimanově

Zde se náš tým utkal s dalšími 10 družstvy.  Kluci dosáhli času 23,20 sekund a jejich úmístění v soutěži bylo opět  hezké 3.místo.

Ve finále do kterého se kluci dostali, bohužel měli neplatný pokus pro nedokončení požárního útoku.

3.9. jsme se vydali do Střížova

Opět nepopulární 4. místo v soutěži z celkových 13 družstev.  Ale celkem pěkný čas 21,96 sekund. Nutno podotknout že nás předběhli jak Střížov A, který zvítězil tak Střížov B, který byl 3.

Ve finále na 2Béčka jsme předvedli požární útok s časem 17,67 sekund, ale nakonec jsme skončili druzí za Pánskou Lhotou, která nás předběhla o 0,32 sekundy.

Poslední soutěží jak započítávaná do Putovního Ježka tak pro náš tým letos, byla soutěž 17.9. v Radkově.

Do Radkova se náš tým vydal v „oslabení“ jelikož někteří členové se účastnili jiné akce a to svatby našeho kamaráda Pepy Hose ml.. Zde nám hodně pomohla Anet Hosová, která s klukama běžela požární útok jako košař. Čas 22,17 sekund stačil na 4. místo v soutěži ze 7 družstev.

Ve finále na 2B opět bohužel neplatný pokus.

Jelikož to byl poslední závod bylo vyhlášení celkového umístění v Putovním Ježku . Kde jsem ve druhé polovině uhájili bodově  krásné 2.místo v soutěži.

Tedy celkové výsledky Putovního Ježka první 3. místa

Radkov  1.místo se 100 body

Příseka  2. Místo s 75 body

Strachoňovice, Šimanov 3.Místo s 60 body

K přípravám na všechny námi projeté soutěže bylo potřeba přibližně 30 hodin tréninků.

Na závěr  mi dovolte ještě poděkovat Jiřímu Wondrákovi z SDH Studénky, který je stále naším stabilním rozdělovačem. Anet Hosové za super koš a spolupráci při posledním důležitém závodě.  A Davidu Vítkovi za výpomoc při trénincích při nedostatku členů.

Dále také našim řidičům, že nás opět dovezli na soutěž i v pořádku přivezli zpět domů a za jejich trpělivost s námi. Našimi řidiči byli: Jiří Pojer, Josef Hos st., Luďek Pulicar, Milda Zvěřina, Zdenek Chápek  a Vojta Šaroun

Také velké díky patří Romanovi Škrdlovi za jeho rady, trpělivost a starost o naše vybavení a stroje.

Celkem pěkné výsledky a výzva na příští rok. Minimálně bude těžké obhájit druhé místo v Putovním ježku. Ale určitě bychom se chtěli dostat v soutěžích víš než jen na 3 místo.

Celkové výsledky Putovní ježek 2016

Na stránkách OSH Jihlava jsou k nahlédnutí kompletní výsledky soutěžního seriálů Putovní Ježek. Naše družstva předvedlo naprosto úžasný výkon.

Výsledky najdete zde.

Putovní Ježek 2016 - Kamenice - 8.5.2016

Soutěžní výsledky najdete na konci tohoto příspěvku. Výsledky z této série soutěží nebudeme uvádět vzhledem k velikosti a přehlednosti do přímé tabulky. Děkujeme za pochopení.